حمایت از کالای ایرانی
شنبه 27 بهمن 1397   07:26:22
اطلاعيه ها
15:461397/8/7 دوشنبه
برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) در شرکت پالایش گاز بید بلند

 

یکی از ویژگی‌های بارز نهضت حسینی، بعد احیاگرانه آن بوده است، به‌گونه‌ای که می‌توان  گفت یکی از اهداف حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) احیای اسلام ناب محمدی(ص) پس از گذشت پنج دهه از رحلت پیامبراکرم(ص) بود. نگاه تاریخی به حوادث عاشورا و پس ‌از آن  نتیجه ‌بخش بودن این جهاد را نمایان می‌سازد، چنانکه قیام حضرت سیدالشهدا(ع) آغازگر بیداری بزرگی در جهان اسلام بود که تا سال‌ها، ظلمه طاغوت را به چالش کشید.


 
چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند: «اولین جوشش‌های چشمه‌ جوشان محبت حسینی - که شط همیشه جاری زیارت را در طول این قرن‌ها به راه انداخته است - در اربعین پدید آمد. مغناطیس پرجاذبه‌ حسینی، اولین دل‌ها را در اربعین به‌سوی خود جذب کرد؛ رفتن جابربن‌عبدالله انصاری به زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین، سرآغاز حرکت پربرکتی بود که در طول قرن‌ها تا امروز، پیوسته و پی‌درپی این حرکت پرشکوه‌تر، پرجاذبه‌تر و پرشورتر شده و نام و یاد عاشورا را روز به روز در دنیا زنده تر کرده است

 
اربعین، در ذات خود رجوع دوباره به عاشوراست. بی‌حکمت نیست که معروف است که اهل‌ بیت(ع) اولین‌بار بعد از رهایی از اسارت یزیدیان در این روز به کربلا مراجعت نمودند.

 
به گزارش روابط عمومی به همین مناسبت و در آستانه فرا رسیدن اربعین سرور وسالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)مراسم سخنرانی،  نوحه خوانی وسینه زنی  کارکنان شرکت پالایش گاز بید بلند در نمازخانه پالایشگاه برگزار شد.

در پایان مراسم عزادارن این مصیبت عظمی را به پیشگاه مقدس آقا امام زمان (عج)وائمه اطهار علیهم السلام تسلیت گفتند .


تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما