جمعه 28 دي 1397   03:23:49
اخبار
14:231396/10/13 چهارشنبه
شرکت پالایش گاز بیدبلند پیشرو در پیاده سازی نظام مدیریت دارایی های فیزیکی

 

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز بید بلند همایش مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات برای دوازدهمین بار و این بار با حضور بیش از 1000 نفر از مدیران ارشد و میانی و کارشناسان صنایع بزرگ ایران، مشاوران و دست‌اندرکاران عرصۀ مدیریت دارایی‌های فیزیکی و استادان برجستۀ این حوزه از سراسر جهان  در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد. از نکات مهم این همایش، سخنرانی جناب آقای مهندس حبیب‌الله بیطرف، معاون مهندسی و پژوهش و فناوری وزارت نفت و وزیر اسبق نیرو، در مراسم افتتاحیه بود. حضور جناب آقای علینقی مشایخی، استاد دانشگاه صنعتی شریف و پایه‌گذار دانشکدۀ اقتصاد و مدیریت این دانشگاه نیز از دیگر رویدادهای این مراسم بود.

به گفتۀ برگزارکنندگان این همایش، «امسال استقبال گسترده‏تر از تمام ادوار گذشته بود و بیش از 1000 نفر از صنایع مختلف کشور از قبیل نفت، گاز، پتروشیمی، صنعت برق و نیروگاهی، صنایع معدنی، خودروسازی، راه‌آهن، دارویی، معدن و راه‌سازی، سیمان و... در آن شرکت کردند. همچنین برای نخستین بار این همایش با حضور بیش از 70 استاد و خبرۀ داخلی و بین‌المللی و در 6 سالن همزمان برگزار شد که موفقیتی قابل توجه در تاریخ برگزاری چنین همایش‌هایی در حوزه نگهداشت در سطح کشور است. همایش دوازدهم که میزبان چهارمین پنل تخصصی صنعت نفت، سومین پنل تخصصی برق و دومین پنل تخصصی حمل‌ونقل بود، در مجموع حدود 65 ساعت سخنرانی را در قالب 90 عنوان سخنرانی، کارگاه، میزگرد و ارائۀ تجربه در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داد.»

به گفتۀ دکتر زواشکیانی دبیر اجرایی همایش همچون هرسال از مجموع تجربه‏های صنعتی که در قالب مقالات به دبیرخانه همایش فرستاده شده بودند، 20 تجربۀ‏ صنعتی برگزیده پس از تأیید علمی و پذیرش از سوی کمیتۀ علمی همایش، در همایش ارائه شدند که از این میان چهار مقاله از شرکت پالایش گاز بیدبلند به نویسندگی مهندس تشکری (نماینده مدیریت در نظام مدیریت دارایی فیزیکی)، مهندس ابول پور (رئیس برنامه ریزی) و مهندس اسماعیلی (کارشناس برنامه ریزی) در همایش پذیرفته شدند که 2 مقاله به عنوان مقالات برگزیده و در قالب سخنرانی ارائه شدند که از استقبال قابل توجهی نیز برخوردار بودند.

محورهای تجارب همایش که بر پایه استاندارد «انجمن مدیریت دارایی‏ها» (Institute of Asset Management) تدوین شده است، در زمینه‏های استراتژی‏های مدیریت دارایی‏ها، ارزیابی سیستم‏های مدیریت دارایی‏ها، نقش منابع انسانی، مدیریت انبار و قطعه یدکی، روش‏های تحلیل و آنالیز بهبود قابلیت‏اطمینان، سیستم‏های پشتیبانی، پایش و شاخص‏های کلیدی عملکرد و مواردی از این دست بوده است».

 

 

·            شرکت پالایش گاز بید بلند، برنده تقدیرنامه ٣ ستاره سومین جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی

 

برای سومین سال متوالی جایزۀ ملی مدیریت دارایی‏های فیزیکی (PAMAWARD) برگزار شد و از شرکت‏های پیشرو در این عرصه تقدیر به عمل آمد .

شرکت پالایش گاز بیدبلند به عنوان اولین شرکت در زمینه پالایش نفت و گاز موفق به دریافت تقدیر نامه 3 ستاره در سومین جایزه ملی مدیریت دارایی های فیزیکی گردید .

جایزۀ ملی مدیریت دارایی‏های فیزیکی بر پایۀ مدل تعالی هرم آپتایم (Uptime) ارزیابی و اهدا می‏شود و جیمز پیکنل، نویسندۀ ویرایش سوم کتاب آپتایم، ناظر عالی اعطای این جایزه در ایران بوده است.

 همچنین برخلاف بسیاری از جوایز که شرکت‏ها در آن با یکدیگر مقایسه می‏شوند، در این جایزه، شرکت‏ها با کلاس جهانی مقایسه می‏شوند که این کلاس جهانی در هرم تعالی آپتایم و ارزیابی مبتنی بر آن متجلی است. شایان ذکر این که هرم آپتایم که پرکاربردترین مدل در زمینۀ مدیریت دارایی‌های فیزیکی در گسترۀ بین‌المللی است، تاکنون در بیش از 2000 سازمان در سطح جهان اجرا شده است. این مدل که پیش از معرفیِ ایزو 55000 طراحی شده است و یگانه مدل معتبر سازگار با این استاندارد است، در طیف وسیعی از صنایع در سطح جهان اجرا شده است و هم‌اینک فراگیرترین مدل ارزیابی وضعیت مدیریت دارایی‌های فیزیکی است که در صنایع بزرگ ایران (نفت، گاز، فولاد و نیرو) اجرا شده است.

این مدل مبنای تدوین نظام‌نامۀ مدیریت دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت بوده و نظام‌نامۀ مدیریت دارایی‌های فیزیکی در وزارت نیرو نیز بر اساس این مدل در حال تدوین است.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما