جمعه 1 شهريور 1398   06:22:47
اخبار
08:431397/12/1 چهارشنبه
برگزاری سمینار روان شناسی تاثیر فرد در شادی خانواده و محیط کار در شرکت پالایش گاز بیدبلند

سمینار آموزشی با هدف آگاهی و ارتقاء سطح دانش و اطلاعات کارکنان در شرکت پالایش گاز بیدبلند  برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی  آمنه شجاعی سرپرست مرکز مشاوره با اعلام این خبر افزود:در این سمینار  دکتر پاکروان نژاد، روانپزشک خانواده و مدرس دوره عنوان کرد «شادی» و «آرامش» دو گمشده دنیای امروز ما هستند که جهت رضایتمندی،  کارایی و بهروه وری بیشتر حتما نیاز است که این دو شاخص کلیدی و موثر را داشته باشیم. ایشان شادی را تحت تاثیر دو عامل موثر «فرد» و« سازمان» دانسته اند و گفتند  هر فردی  برای داشتن و احساس نمودن شادی، نیاز است که مولفه های عزت نفس، احساس کارآمدی، کنترل  بر خورد، امیدواری، خلق خوش، رضایتمندی از زندگی، مثبت اندیشی، خلاقیت، هدف گذاری، تاب آوری، سلامت بدنی، تعامل با دیگران را داشته باشد

وی در ادامه سخنان خود : مولفه های سازمانی موثر در شادی افراد را شامل: مدیریت مشارکتی، امنیت کاری، احساس عدالت و اعتماد، علاقه به کار سازمانی، سیستم پاداش و حقوق، ساختار منعطف، محیط پذیرش ناب، یادگیری سازمانی، تعامل با همکاران، معناداری  کار عنوان نمودند.

مدرس دوره  ضمن توضیح هر کدام از این مولفه های موثر بر فرد و سازمان، نقش افراد را مهمتر از خانواده، جامعه و اجتماع دانسته اند و عنوان داشتند : شادی و خوشحالی افراد بیش از هر چیز تحت تاثیر عامل فردی است و این فرد است که تعیین می کند در بین خانواده، جامعه و سازمان به وجود آورنده شادی باشد یا نگرانی و غمگینی را اختیار نماید.

دکتر پاکروان نژاد  عزت نفس  را مهمترین عامل کلیدی در احساس شادی فرد ذکر نموده ند وافزودند: احساس خوب و حال خوب مربوط به پذیرش است، پذیرش خود همانطور که هستیم و وجود داریم. برای داشتن حال خوب هر فردی نیاز است که سه مقوله را مدنظر داشته باشد حقیقت، خیر و عشق؛ در واقع انسان خیرخواه، عشق ورز و حقیقت جو همیشه حال خوبی دارد. حال خوب را باید در لحظه حس نمود، نه در شرایط و دوره های خاص. بلکه روندی جاری درهمه  لحظه های زندگی فرد. زمانی که انسان از حقیقت دور می شود، تحت تاثیر سایه های دیگران و مشکلات قرار گرفته است در واقع این سایه ها انسان را از حقیقت و ادراک حقیقت دور می نمایند. با توجه به اینکه فرد مهمترین عامل شادی خانواده و اجتماع است و  نیاز است در تعامل مستقیم و غیر مستقیمی که با دیگران دارد باید بتواند انرژی مثبت و شادی را در ارتباط و تعامل با آنها انتقال دهد  که در گام اول  نیاز است بر روح و  روان خود مسلط بوده و نسبت به آرام کردن و شاد نمودن درون خود قدم بردارد  یعنی در ابتدا سرمایه گذاری  انرژی ذهنی بر روح و روان خود داشته باشد تاذ بتواند از این سرمایه درونی به دیگران انتقال دهد  و شادی آفرین محفل خانواده، جامعه و محیط کار خود باشد.

در پایان سمینار به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان پاسخ مناسب ارائه گردید

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما