چهارشنبه 5 تير 1398   19:26:12
اخبار
14:081397/10/12 چهارشنبه
برگزاری سمینار روان شناسی مهارتهای غنی سازی روابط زناشویی در شرکت پالایش گاز بیدبلند

 

سمینار آموزشی مهارتهای غنی سازی روابط زناشوئی  با هدف آگاهی و ارتقاء سطح دانش و اطلاعات کارکنان ویژه کارکنان در سالن اجتماعات کوثر اداره آموزش  برگزار گردید .

 به گزارش روابط عمومی به نقل از خانم  شجاعی سرپرست مرکز مشاوره :در این دوره آموزشی دکتر عباسپور مدرس تخصصی خانواده وازدواج وعضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص نیاز به یادگیری و آگاهی در زندگی عنوان داشتند ،هر چیزی که در روند زندگی وجود دارد نیاز است که آداب آن را یاد بگیریم و انسان سالم انسانی است  که بتواند دانسته های دیروز را کنار گذاشته و از نو بیاموزد. زیرا فرایند زندگی دارای  نا ملایماتی است  که  نیاز به آگاهی کامل است.

مدرس دوره در ادامه سخنان خود رابطه بین زوجین را یک رابطه عاطفی دانستند  که هر فرد بتواند ترس ها، خشم ها، ناراحتی ها، خستگی ها، خوشحالی و شادی ها را به راحتی با طرف مقابل خود بدون هیچگونه تعارض و مشکلی بیان کند.

 دکتر عباسپور  تصریح کرد : جهت دست یابی به این رابطه غنی و موثر  در گام اول نیاز است که هر کدام از زوجین نسبت به شناخت دقیق نگرشها، رفتارها، شخصیت، خواسته ها  و باورهای خود آگاهی کامل داشته باشند اینکه چقدر فرد منظمی هست؟ سبک تغذیه و خواب او چگونه است؟چقدر مراقب خود هست؟ چقدر آدم زود رنج و عصبی هست؟ میزان انعطاف پذیری او چگونه است؟ وقتی افراد وقت خوبی جهت شناخت ضعفها و مشکلات رفتاری خود در نظر بگیرند به راحتی می توانند در رابطه با طرف مقابل خود سازگاری و انعطاف بیشتری داشته باشند انسانی از سلامت روان برخوردار هست که بتواند نسبت به شناخت ویژگی های مثبت و منفی خود (باور به محدودیت های محیطی)، واقع بینی (رابطه زناشویی یک رابطه واقع بینانه است)، و حل مسئله داشتن را در خود پرورش داده و نسبت به آن آگاهی داشته باشد.

دکتر عباسپور  ویژگی های یک رابطه زناشویی خوب را با هم وقت گذاشتن، شنونده خوبی بودن، از زوایای وجودی خود با اطمینان، اعتماد و حس امنیت حرف زدن، بحث کردن بدون ابرازهای منفی و فهمیدن دیدگاه های همدیگر دانسته اند.

مدرس دوره در پایان  در راستای دست یابی به رابطه ای غنی، پایدار و کیفی در زندگی توضیحات و راهکارهای لازم را ارائه  وبه سولات وابهامات حضار در ارتباط با موضوعات مختلف زندگی پاسخ مناسب ارئه نمودند .

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما