شنبه 27 بهمن 1397   07:28:25
اخبار
10:421397/8/19 شنبه
برگزاری سمینار آموزشی فرهنگ عمومی در شرکت پالایش گاز بیدبلند

همزمان با 14 آبان روز فرهنگ عمومی و خانواده موفق، سمینار آموزشی فرهنگ عمومی با سخنرانی سرکار خانم دکتر فاطمه مهاجرانی معاون وزیرآموزش وپرورش ورئیس مرکز استعدادهای درخشان کشور در سالن اجتماعات اداره آموزش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی در این سمینار آموزشی که با حضور دکتر پوررضا مدیرعامل شرکت پالایش گازبیدبلند،سرکارخانم دکترمهاجرانی معاون وزیرورئیس مرکزاستعدادهای درخشان کشور و تعدادی از روسا و مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه ، بهبهان و کارکنان شرکت پالایش گاز بیدبلند درابتدا دکتر پوررضا مدیرعامل ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین اظهار داشت؛ کشور ایران و استان خوزستان مهد منابع خدادای نفت و گاز و معادن و هم اندیشه و فکر است و وظیفه مسئولین شناسایی این استعدادها است که اگر این کار را انجام ندهیم دچار روزمره گی و باعث فنا و نابودی آن جامعه و سازمان می گردد.

مدیرعامل  به فرهنگ سازی در ارتباط با مصرف بهینه انرژی اشاره کرد و افزود: کشور ما درتولید انرژی گاز رشد بسیار خوبی داشته که با اعداد و ارقام بدست آمده در رده سوم دنیا قرار داریم و درکنار آن مصرف انرژی نیز چهار برابر مصرف جهان را یدک می کشیم که این رقم مصرف برای ما خوشایند نیست.

دکتر پوررضا در ادامه سخنان  خود تصریح کرد: ما افتخار می کنیم که رشد تولید بالایی داریم ولی در مصرف انرژی نیز متأسفانه رشد بالایی داریم که در این زمینه باید فرهنگ سازی شود. ضریب مصرف انرژی رقمی حدود چهار برابر متوسط جهان است که عدد خوشایندی نیست. همانطور که در زمینه ادب و هنر و ارتباطات اجتماعی فرهنگ سازی صورت می گیرد مصرف انرژی نیز یکی از عواملی است که باید فرهنگ سازی صورت گیرد تا این نعمت خدادادی در اختیار نسل های بعدی نیز قرار گیرد.

در ادامه سرکار خانم دکتر مهاجرانی مهمان ومدرس سمینارضمن ابراز خرسندی از حضور در بین کارکنان شرکت پالایش گاز بیدبلنددراستان خوزستان افزود: خوزستان با یک درد شیرین همراه است. درد به خاطر زخمها و رنجهایی ازدوران دفاع مقدس همراه بوده و شیرین به جهت پایان عزتمند آن وافتخارآفرینی درحوزه صنعت وتولید درکشورسرآمدشده است.

دکترمهاجرانی درادامه سخنان خودازفرهنگ گفتندوافزودند؛که مضمون فرهنگ مضمون مهم و پیچیده ای است، فرهنگ یعنی حرکت به سمت بهتر شدن و هر آنچه فکر و جریان اندیشه هاست و آنچه از اندیشه ها، رفتار و گفتار انسان منتج می شود همه فرهنگ است. ایشان فرهنگ را  شامل معارف، معتقدات، هنرها، صنایع، فنون، اخلاق، قوانین، سنن، عادات، رفتار و ضوابط و در کل  شامل تمامی چیزهایی دانستند که فرد به عنوان عضوی از جامعه کسب می کند، و در برابر آن جامعه، وظایف و تعهداتی را بر عهده دارد.

سخنران سمینار سطوح فرهنگ را در حیطه های فردی، خانوادگی، سازمانی و اجتماعی عنوان نمودند و اظهارداشتند؛ فرهنگ یک جامعه در تمامیت خود از ارزش ها، هنجارها، و نهادهای اجتماعی و سایر عناصر به هم پیوسته و منسجم تشکیل می شود. تاخر فرهنگی زمانی رخ می دهد که در اثر تحولات سریع و شتاب آلود، اختراع، نوآوری، رشد جمعیت یا پیدایی هر چیز متفاوت، سازش و تطابق اجتماعی دشوار می شودکه باعث بحران در فرهنگ هم می گردد. و گسست فرهنگی یعنی اشکال در نحوه انتقال تجربه ها از گذشته به حال. وقتی در جامعه ای در اثر تغییرات و دگرگونی، آن هم دگرگونی های سریع، روند استمرار فرهنگی با فراز و نشیب هایی مواجه گردد و شریان فرهنگی در یک منطقه در اثر رویدادهایی دچار آسیب دیدگی شود، و دانستنی ها و دانش ها و نگرش های مردم منطقه صدمه ببیند، انتقال میراث فرهنگی دچار اختلال و ناهماهنگی می گردد و گسست فرهنگی پدید می آید.درپایان جلسه پرسش وپاسخ برگزارگردید که که سوالات وابهامات کارکنان پاسخ مناسب توسط سخنران داده شد.

شایان ذکر است سمینار فرهنگ عمومی ساعت 9 صبح ویژه کارکنان درسالن کوثراداره آموزش شرکت پالایش گازبیدبلند و سمینار فرهنگ در خانواده موفق ساعت 17 ویژه خانواده ها در سالن اجتماعات نور میانکوه برگزار گردید.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما