صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

تحقق 100 درصدی اهداف شرکت گاز استان ایلام در سال گذشته

شرکت گاز استان ایلام با همت و تلاش کارکنان سخت‌کوش و توانمند خود، علی‌رغم مشکلات پیش روی خود، توانست به 100 درصد اهداف مصوب خود در سال گذشته در زمینه گازرسانی به نقاط شهری و روستایی دست پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عباس شمس اللهی مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: همچنین این شرکت با برنامه ریزی هایی که انجام داده، این روند را در سال جاری به حول و قوه الهی ادامه خواهد داد و از هر گونه خدمت رسانی مردم استان دریغ نخواهد ورزید.

وی در ادامه سخنان خود به عملکرد شرکت گاز استان ایلام در سال گذشته اشاره کرد و گفت: تاکنون 24 شهر از 26 شهر استان معادل 99 درصد جمعیت شهری و از 600 روستای دارای قابلیت گازرسانی، 460 روستا معادل 93 درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

شمس اللهی تصریح کرد: سال گذشته 82 روستا از نعمت گاز برخوردار شدند که در مقایسه با عملکرد 10 سال گذشته یعنی از تأسیس شرکت گاز استان ایلام تاکنون که طی آن کلاً 99 روستا گازدار شدند، کار بی سابقه‌ای بوده است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه سال گذشته 13 هزار و 200 مشترک به جمع مصرف کنندگان گاز خانگی در استان افزوده شده اند، گفت: از این تعداد، 7300 مشترک شهری و 5900 مشترک روستایی است که در هر دو مورد بیش از برنامه مصوب و افزایش 296 درصدی اهداف مصوب اشتراک پذیری بوده است.

به گفته وی، در حال حاضر 170 هزار مشترک گاز طبیعی در استان ایلام وجود دارد که طی سال های آتی با توسعه گازرسانی افزایش پیدا خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص نصب انشعاب و اجرای شبکه در سطح استان ایلام در سال گذشته، گفت: سال گذشته تعداد 5 هزار و 500 انشعاب نصب، که از این تعداد 1750 مورد شهری و 3750 مورد روستایی بوده، ضمن این که در این بازه زمانی 350 کیلومتر شبکه در سطح استان اجرا که از این میزان 94 کیلومتر شهری و 250 کیلومتر روستایی بوده که در تمام این موارد عملکد شرکت، فراتر از برنامه مصوب، بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به صنایع گازدار استان و بیان این مطلب که هیچ سالی به این تعداد صنایع در سطح استان گاز دار نشده بودند، گفت: سال گذشته همچنین 146 واحد صنعتی - تولیدی در راستای مصوبه شورای اقتصاد گازدار شدند که در مجموع، تعداد صنایع بهره مند از گاز به 793 واحد صنعتی رسید که کار بی سابقه ای در این زمینه صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: 15 هزار و 500 مترمکعب در ساعت جایگزینی گازطبیعی با سوخت های فسیلی برای 164 واحد صنعتی بوده که در کل سال معادل 90 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی برای تعداد صنایع مذکور بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به میزان مصرف گاز استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 600 میلیون مترمکعب در استان گاز مصرف شد که از این میزان، 55 درصد در بخش صنایع، 30 درصد بخش های خانگی (شهری و روستایی)، 10 در صد حمل و نقل و 5 درصد نیز سایر موارد بوده است.

شمس اللهی به گازرسانی به جایگاه های CNG نیز اشاره کرد و افزود: تمامی 23 جایگاه CNG استان فعال هستند.

نشت یابی 4000 کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه

وی در ادامه سخنان خود به عملکرد شرکت گاز استان ایلام در بخش نشت یابی اشاره کرد و گفت: در سال 98 در مجموع 4000 کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه و 107 هزار انشعاب گاز (علمک) در استان ایلام مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفت.

شمس اللهی افزود: نشت یابی 142 کیلومتر خط تغذیه،1500  کیلومتر شبکه شهری، 2300 کیلومتر شبکه روستایی توسط کارکنان واحد نشت یابی و از طریق دستگاه های نشت یاب در یکسال گذشته و با ضریب ایمنی بالا انجام شده است.

این مقام مسئول افزود: علاوه بر نشت یابی خطوط و شبکه تمامی انشعابات شهری و روستایی، در این مدت 204 ایستگاه TBS  موجود در سطح استان نیز بصورت کامل مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام در ادامه سخنان خود به بخش آموزش اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 13500 نفر ساعت آموزش برای ارتقای علمی و عملی تمامی کارکنان اجرا شد که در این زمینه به یک شاخص موفق دست پیدا کردیم که بالاتر از میانگین کشوری بود و امیدواریم که سال 99 این روند را  هرچه بهتر ادامه دهیم.

شمس اللهی به موضوع مانیتورینگ ایستگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: 204 ایستگاه در سطح استان وجود دارد که از این تعداد، 8 ایستگاه طرح مانیتورینگ بر روی آن ها انجام شده و امیدواریم که طی سال جاری تعداد بیشتری از ایستگاه ها را از این مهم بهره مند سازیم.

وی در ادامه، در خصوص یکی از اقدامات مهم شرکت گاز استان ایلام در سال گذشته، اذعان کرد: یکی از اقدامات مهمی که در استان ایلام از سوی شرکت گاز استان صورت گرفت، حذف قبوض کاغذی به عنوان یکی از نخستین شرکت‌های گاز استانی بود.

شمس اللهی با بیان این که تا کنون 99 درصد از هم استانی های عزیز در این طرح شرکت کردند، افزود: این طرح می‌تواند در کاهش هزینه ها، ایاب و ذهاب و مراجعه مشترکین به ادارات گاز و تخریب محیط زیست نیز اثرگذار باشد، ضمن این که در مرحله بعدی، ارسال آنلاین قرائت کنتور را در دستور کار داریم.

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام، در پایان، اظهار کرد: افزایش تاب آوری شبکه گاز در شرایط بحرانی مانند وقوع سیل و زلزله و رضایت مندی بالای مشترکین از عملکرد شرکت، از دیگر اقدامات ویژه ای بود که صورت پذیرفت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/06 - ١٥:٣٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1532