صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

تا پایان سال 98 صورت پذیرفت؛

کاهش 79 درصدی مصرف سوخت مایع با گازرسانی به 77 واحد صنعتی در استان سیستان و بلوچستان

تا پایان سال 98، گازرسانی به 51 هزار و 93 مشترک در سطح استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته که از این تعداد، 822 مشترک روستایی و 50 هزار و 271 مشترک شهری بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رضا پنجابی مدیر عامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: سال گذشته، 16 هزار و 476 خانوار در استان سیستان و بلوچستان از نعمت گاز بهره مند شدند که از این تعداد، 193 خانوار روستایی و 16 هزار و 282 خانوار شهری بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در همین بازه زمانی، یک هزارو 74 کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه گاز اجرا شده که در مجموع میزان شبکه‌گذاری در استان سیستان و بلوچستان به 2 هزار و 353 کیلومتر تا پایان سال 98 رسیده و از این میزان، 1020 کیلومتر گازدار شده است.

وی در ادامه، مصرف گاز کل استان سیستان و بلوچستان در سال گذشته را بیش از یک میلیارد و 419 میلیون مترمکعب بیان کرد و افزود: از این مقدار، یک میلیارد و 342 میلیون مترمکعب در سه نیروگاه، 8 میلیون و 290 هزار مترمکعب در 2 جایگاه CNG و مابقی نیز در بخش های صنایع، خانگی و تجاری مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان با اشاره به گازرسانی به صنایع استان، گفت: طبق مصوبه شورای اقتصاد، 386 واحد صنعتی شامل مصوبه مذکور هستند که از این تعداد، 77 مورد (معادل 20 درصد) تا پایان سال گذشته از نعمت گاز بهره مند شدند و این امر، موجب کاهش 79 درصدی در مصرف سوخت مایع در این حوزه شده است.

پنجابی در پایان سخنان خود به برنامه های شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در سال 99 اشاره و تصریح کرد: شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار جهش تولید، پروژه های متعددی جهت گازرسانی به اقصی نقاط این استان پهناور در دست اقدام دارد که با جدیت هرچه تمام‌تر، این مهم در حال انجام است.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/07 - ١٢:٤٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1632