صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان خبر داد:

بهره‌مندی دو هزار و ۳۹۰ واحد صنعتی استان کردستان از نعمت گاز تا پایان سال 98

شرکت گاز استان کردستان در سال 98، با اجرای بیش از 883 کیلومتر شبکه‌گذاری در بخش شهری و روستایی که ۶۹۵ کیلومتر آن، معادل 79 درصد در مناطق محروم روستایی بوده و منجر به گازرسانی به ۱۲۸ روستا و 19 منطقه مرزی کوخ نشین گردیده، در این زمینه، رکورد زد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله‌گری، مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در حاشیه جلسه نشست مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این رکورد باعث شد شرکت گاز استان کردستان تا حدود ۹۰ درصد به اهداف کمی خود در سال ۹۸ دست یابد.

وی ادامه داد: این میزان گازرسانی، موجب شد که بالغ بر 20 هزار و 890 مشترک جدید به شبکه گاز سراسری متصل شوند.

فعله‌گری با بیان این که در حال حاضر، 100 درصد جمعیت شهری و بیش از 91/3 درصد جمعیت روستایی و در مجموع بیش از 97.5 درصد جمعیت استان کردستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند، ادامه داد: در واقع، برای تحقق این میزان گازرسانی، روزانه حدود 2/5 کیلومتر شبکه گاز اجرایی شده که با این حساب، می‌توان گفت در مجموع، لوله‌گذاری شرکت گاز در سطح استان،  به بیش از 10821 کیلومتر رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با بیان این که از 886 کیلومتر شبکه، 695 کیلومتر معادل 79 درصد در بخش روستایی بوده، اظهار داشت: از این میزان اعتبارات، بیشترین هزینه در بخش مناطق محروم و روستایی بوده و اکنون می‌توانیم بگوییم، جای افتخار است که تمام نقاط صفر مرزی و نقاط صعب العبور روستاهای بالای 20 خانوار عمدتاً تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند و مابقی نیز در دست اجراست.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین در بحث مصوبه شورای اقتصاد و گازرسانی به واحدهای صنعتی که یکی از اهداف وزارت نفت و یکی از رویکردهای بسیار خوب دولت در بخش جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت‌های مایع است، بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، حدود 1000 واحد صنعتی و تولیدی درسطح استان شناسایی شده بود که از سال ۹۵، عملیات گازرسانی به این واحدها آغاز و در سال گذشته، اجرای این عملیات، اوج گرفت.

به گفته فعله‌گری، تا پایان سال ۹۸، دو هزار و ۳۹۰ واحد صنعتی در استان کردستان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان به واحدهای صنعتی مشمول مصوبه شورای اقتصاد اشاره کرد و افزود: یک هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی در استان بر اساس این مصوبه شناسایی شده که از این تعداد، تاکنون ۵۴۰ واحد صنعتی گازدار و موجب جایگزینی ۳۷ میلیون لیتر سوخت مایع شده است.

وی در پایان اظهار داشت: در سال جاری، گازدار کردن ۱۵۰ واحد صنعتی را در دست اجرا داریم که در حال حاضر، ۱۸ واحد از این تعداد، به بهره‌برداری رسیده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/07 - ١٤:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1544