صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

در 6 ماه نخست سال جاري صورت پذیرفت

پايداري و استمرار حدود 100 درصدی توليد گاز در فازهاي 2 و 3 مجتمع گاز پارس جنوبي

پايداري و استمرار توليد گاز در 6 ماه نخست سال جاري در پالايشگاه دوم با تلاش شبانه روزي كاركنان و متخصصان پرتلاش، به حدود 100 درصد رسيد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، سرپرست مديريت پالايشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبي در اين باره عنوان داشت: فازهاي 2 و 3 مجتمع در فصول سرد سال با آمادگي كامل در حال حركت است و اكنون در هفته‌هاي گذشته و با ورود موج سرما، با تلاش شبانه روزي كاركنان به توليد بسيار خوبي دست يافته ايم.

انجام عمليات تعميرات اساسي يكي از دستاوردهاي مهم پالايشگاه دوم

حسين باغبان، در ادامه سخنان خود با اشاره به انجام موفقيت آميز عمليات تعميرات اساسي این پالایشگاه در سال جاري گفت: انجام عمليات تعميرات اساسي در اين پالايشگاه يكي از دستاوردهاي بسيار مهم است كه با تلاش شبانه روزي تمام واحدهاي عملياتي با موفقيت كامل طبق برنامه ريزي زمانبندي به پايان رسيد.

وي ادامه داد: انجام عمليات مهم تعميرات اساسي با هماهنگي بسيار خوب و دقيق همكاران زودتر از زمان برنامه ريزي مصوب شده محقق شد.  

کاهش چمشگیر گازهای فلر

باغبان در خصوص تشكيل كارگروه محيط زيست پالايشگاه دوم عنوان داشت: در بخش محيط زيست خوشبختانه با تشكيل كارگروهي بسيار با تجربه از كاركنان، كاهش گازهاي فلر را با جديت هر چه تمام در حال بررسي و انجام داريم و تاكنون نيز به ميزان قابل توجهی گازهاي فلر اين پالايشگاه كاهش يافته است.

وي گفت: با انجام پروژه FGR ميزان باقيمانده از گازهاي فلر در پالايشگاه دوم مجتمع به حداقل ممكن كاهش خواهد رسيد.

اين مقام مسئول ادامه داد: در بخش زيست محيطي برنامه هاي گسترده اي در حال اجرا خواهيم داشت که شامل برنامه هاي كوتاه مدت، برنامه هاي ميان مدت و برنامه هاي بلندمدت 4 ساله است.

وي گفت: به اميد خدا و با همت و تلاش كاركنان پالايشگاه دوم مجتمع سعي خواهيم كرد رضايت ذينفعان خود را بخصوص در سازمان محيط زيست در منطقه و شهرستان همجوار محقق کنیم.

همكاري با شركت هاي فن بازار و دانش بنيان

 باغبان با اشاره به تلاش كاركنان پالايشگاه دوم در حوزه توانمند سازي و ساخت قطعات و تجهيزات داخلي عنوان داشت: كاركنان و متخصصان اين پالايشگاه با همكاري كاركنان ستاد ابزار دقيق مجتمع توانستند با تكيه بر توان داخلي كارت هاي AVR را با موفقيت  توليد کنند.

وي در اين خصوص ادامه داد: كارت هاي مذكور تا قبل از اين موفقيت بزرگ از شركت هاي سازنده خارجي تامين مي شد.

سرپرست مديريت پالايشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبي ادامه داد: چندين دستگاه آناليزر نيز با همكاري واحد فن بازار شركت ملي گاز ايران و مجموعه پژوهش مجتمع از طريق ساخت داخل و شركت هاي دانش بنيان در حال تحقيق و ساخت داخل است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/16 - ١١:٣٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1248