صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مشاور مدیر عامل در امور بانوان شرکت ملی گاز ایران:

گفت‌وگو؛ مهم‌ترین مهارت در تحکیم بنیان خانواده‌

نیاز به ارتباط، گفتگو، تعامل و تبادل اطلاعات، یکی از نیازهای اساسی نوع بشر است. گفت‌وگو مهم‌ترین مهارت در تحکیم بنیان و ایجاد فضای گرم در خانواده‌هاست و فرصتی است تا افراد، علایق، صمیمیت و کدورت‌های خود را ابراز و فاصله بین یکدیگر را کاهش دهند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، زهرا حسین‌زاده، مشاور مدیر عامل در امور بانوان شرکت ملی گاز ایران که در سومین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های علمی و تخصصی خانواده در سال ۹۸، با عنوان «پایداری خانواده؛ مدیریت بسترهای اجتماعی، زمینه‌ساز و تقویت‌کننده روابط موازی در خانواده با نگاهی ویژه به فضای مجازی و محیط کار» سخن می‌گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: خانواده‌ای مستحکم است که اعضای آن، گفت‌وگو با هم را دوست داشته باشند و از هم‌نشینی با هم لذت ببرند. در چنین خانواده‌هایی، اعضا کمترین تنش را در فضای خانه با هم داشته و در نهایت، فرزندان موفقی تربیت می‌کنند.

وی افزود: خانواده مهم‌ترین نهاد اجتماعی است که با جامعه ارتباط مؤثر و متقابلی دارد، بطوری که اختلال یا بقای خانواده، اثرات بسیار جدی را متوجه جامعه خواهد کرد. از این رو، رابطه بین زوجین در جهت تحکیم خانواده، عامل اصلی در حفظ بنیان خانواده محسوب می‌شود و نقص آن به‌طور قطع، بنیان خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مشاور مدیر عامل در امور بانوان شرکت ملی گاز ایران با بیان این که گفت‌وگوهای صمیمانه یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین شیوه‌های افزایش صمیمیت بین اعضای خانواده است، گفت: اما این کار نیاز به تقویت مهارت‌های گفت‌وگو و توجه به کیفیت گفت‌وگوها دارد، ضمن آن که خانواده‌ها باید ضرورت گفت‌وگوی باکیفیت را در خانه، بیش از پیش جدی بگیرند و در این ارتباط، الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند.

حسین‌زاده در پایان افزود: به رغم آن که امروزه در سایه تحولات اجتماعی در جوامع بشری، وقت کمتری برای تعامل رو در روی اعضای خانواده با هم پیش می‌آید و افراد را بیشتر به سمت تعاملات مجازی رهنمون می‌سازد، باید تلاش کنیم تا با مدیریت رفتاری خود، این فاصله بین اعضای خانواده را کم و کمتر سازیم.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/12 - ١٣:٠٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3134