صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

صرفه جویی بالغ بر 350 مگاوات ساعت برق در سیستمهای روشنایی پالایشگاه گاز بید بلند

در راستای اصلاح الگوی مصرف، همزمان با استفاده از انرژیهای پاک و تجدید پذیر شرکت پالایش گاز بیدبلند بهره برداری از دو نیروگاه خورشیدی به ظرفیتهای 30 و 60 کیلووات، صرفه جویی در مصارف حاملهای انرژی در بخشهای اداری از طریق اقدامات کم هزینه (No Cost- Low Cost) را در دستور کار خود قرار داده است.

 به گزارش روابط عمومی و به نقل ازمهندس نیک آئین  مدیر انرژی شرکت پالایش گاز بیدبلند، ، این پالایشگاه در فاز اول، و پس از تشکیل کارگروه سیستمهای روشنایی متشکل از کارشناسان واحدهای مهندسی، انرژی، تعمیرات برق، HSE ، کالا و حراست، و تهیه فرمهای MAPF،  اقدام به خرید و جایگزینی 1520 عدد لامپ حبابی و تیوبی LED و SMD به جای لامپهای  پرمصرف رشته ای، فلورسنت و جیوه ای قبلی نمود. در نتیجه این اقدام، و از ابتدای اجرای طرح (فروردین 98)  تاکنون، صرفه جویی بالغ بر 350 مگاوات ساعت در مصارف الکتریکی روشنایی این شرکت صورت پذیرفته است.

نیک آئین در ادامه تصریح کرد: در این پروژه، و بر اساس شعار حمایت از تولید داخلی و رونق تولید، تماماً از محصولات داخلی استفاده شده و توسط همکاران پرتلاش اداره تعمیرات برق اجرا شده است.

شایان ذکر است در فازهای آتی این پروژه، جایگزینی تمامی لامپهای پرمصرف ساختمانهای اداری و عملیاتی، در دستور کار قرار دارد که در نتیجه آن میزان صرفه جوییها از محل جایگزینی، به مراتب بیشتر خواهد بود.

همچنین، مقدمات ممیزی و صدور برچسب انرژی برای ساختمانهای اداری بر اساس استاندارد ملی 14254 جهت اجرا در سال جاری، فراهم شده است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/01 - ٠٨:٣٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :

  • تعداد بازدید خبر :
  • 200

خروج
تصاویر منتخب